Віктора Януковича просять дозволити провести ЗНО не лише українською


Луганська облрада звернувся до Віктора Януковича з проханням забезпечити проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань тією мовою, що обере випускник. Автори звернення зазначають, що відсутність вільного вибору мови створює нерівні умови для російськомовних і україномовних випускників.

Нагадаємо, 26 червня 2009 року міністр освіти і науки Іван Вакарчук підписав наказ номер 570 згідно з яким тестування має проводитися виключно державною (себто українською) мовою. В 2008 і 2009 роках представникам національних меншин дозволяли обрати переклад завдань.

Парламентська фракція "Наша Україна-Народна самооборона" (НУНС) вже відреагувала. Було зазначено, що дії Луганської облради спрямовані на розкол держави. 2 березня було внесено на розгляд Верховної Ради законопроект про введення мораторію на будь-які законодавчі зміни, що ведуть до "погіршення умов функціонування української мови на території України".

Такими змінами в документі названі перегляд статусу української мови як єдиної державної, створення привілейованих умов для мов національних меншин або іноземних мов, а також будь-яке обмеження використання української мови на території України.

На думку парламентаріїв, школярі зобов'язані вивчати державну мову не тільки в рамках підготовки до ЗНО, а й для подальшого його використання у навчанні та професійній діяльності.
Категория: Новостная лента | 261 | распечатать
 


Добавление комментария:

Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
© Внешнее независимое тестирование в Украине Перепечатка и использование материалов разрешено только с указанием ссылки на первоисточник.
-->
дополнительное образование -->